TREK ANDALUSIA CAMP 2017

 

Nejjižnější část Španělska je pro většinu z nás nepoznanou částí Evropy. Přesto, nebo snad právě proto, je Andalusie dokonalou lokalitou pro najíždění prvních jarních cyklistických kilometrů. Krajina středně kopcovitá zprvu nahání obavy, stoupání jsou zde však až na výjimky velmi příjemná (5-6%), takže si může každý citlivě zvolit své tempo a snadno se pohybovat ve své, pro konkrétní den preferované, tréninkové zóně.

Jarní „najíždění“ ve zvlněném terénu se po zkušenostech osvědčilo natolik, že u něj zůstáváme i pro 7. ročník tréninkových kempů v roce 2017.

Počasí je po celou zimu velmi přívětivé. Nádech Afriky je cítit z každého koutu Andalusie a tak je pobřeží Costa del Sol v průměru o 3 stupně teplejší než tradiční baleárský ostrov Mallorca.

 

 

Náplň cyklistického kempu: 
Hlavním cílem kempu je efektivním způsobem navázat na dlouhou a zpravidla všeobecně zaměřenou zimní přípravu. Specifickým tréninkem v ideálních klimatických podmínkách se tak vhodným způsobem připravíme na nadcházející cyklistickou sezonu. Převažujícím tréninkovým motivem je základní dlouhodobá vytrvalost občasně zpestřena silovou vytrvalostí, díky které se vrátíte domů o poznání výkonnostně zdatnější, což podpoří nejedno cyklistické sebevědomí.J

Méně zkušení cyklisté zdokonalí své technické dovednosti potřebné pro jízdu ve skupině („v balíku“).

Kromě náročného tréninku bude samozřejmě postaráno také o kvalitní regeneraci v podobě vířivky, 10m krytého bazénu, masáží, relax zone.

Večerní program zpříjemní občasné vzdělávací besedy na vybraná cyklistická témata. Ve volném dnu je možnost navštívit národní park El Chorro, historické malebné městečko Ronda, moderní velkoměsto Malaga nebo proslulý Gibraltarský průliv.

 

Komu jsou kempy určeny: 
Kemp je určen nejen závodníkům a pravidelně trénujícím sportovcům, kteří mají často chuť se pořádně zmáčknout, ale i všem nadšencům aktivního pohybu, kteří si chtějí efektivně zvýšit kondici vytrvalostním tréninkem (kolo, běh, plavání) napříč výkonností, věku i pohlaví. Díky třem trenérům i tak nebude problém najít si svou výkonnostní skupinu, ve které se bude každý cítit komfortně. Případně požádat si o svůj individuální tréninkový program mimo skupiny.

 

  1. Termín (23.2. – 4.3. 2017) – vhodné zejména pro ambiciózní a od dubna závodící cyklisty
  2. Termín (6.3. – 15.3. 2017) – určeno všem sportovcům napříč výkonností, věku i pohlaví
  3. Termín (17.3. – 26.3 2017) – určeno všem sportovcům napříč výkonností, věku i pohlaví

 

Doporučené vybavení: 
Klasické cyklistické vybavení pro teplotní rozmezí 15-25°C, ideálně silniční kolo, přilba, tretry (v případě půjčeného kola mít vlastní pedály!), dres, kraťáky, dlouhý dres, vestička, pláštěnka, rukávky, nohávky, čepička pod přilbu, brýle… Pro případ velmi chladného počasí cyklobundu, rukavice, návleky na tretry, blatník na sedlovku, náhradní duši, pumpičku. Nezapomeňte na plavky a opalovací krém!

Standardní počasí je 18-23°C, výše v kopcích pak cca o 5 stupňů chladněji.

 

—————————————————————————————————————-

 

Detaily: 

letiště Malaga je místo, kde Vás vyzvedneme a pohodlně odvezeme i s vaším kolem na „základnu“ do městečka Coin. Doporučený odlet z Berlína, Norimberka, Bratislavy nebo Vídně ideálně s leteckou společností RyanAir, Easy Jet, .. Rádi Vám pomůžeme vybrat tu nejvýhodnější letenku.

– atmosféra domu Pradera Estate je opravdu velmi rodinná, včetně využívání 5 společných koupelen, jídelny a ostatních společenských prostor. Je zde možnost si také vyprat své použité oblečení.

– náročnost tréninkového režimu bude mít vzestupnou tendenci, každý den možnost výběru skupiny jednoho ze tří trenérů dle aktuálního stavu každého z vás.

– doprovodná dodávka bude vždy v pohotovosti k řešení neočekávaných situací v průběhu tréninku, k možnosti výletů po okolí, k nákupům, atd.

– v naší půjčovně kol nabízíme TREK Emondu S5, tedy karbonový rám s výbavou Shimano 105 ve velikostech 54´, 56´ a 58´ (Pozor, půjčovna vlastní pouze 10 kol).Cena půjčovného je 3.000kč na celý pobyt bez pojištění.

– možnost nákupu v našem provizorním obchodu – duše, pláště, lanka, řetězy a jiné cyklistické doplňky včetně zapomenutého cyklo oblečení.

 

Program kurzu: 
1. den – Přílet do Malagy, transport z letiště, ubytování, v případě dopoledního letu, první lehký trénink.
2. den – 9. den – Celodenní sportovní program. Pro ranní ptáčata krátký CORE trénink. Po snídani odjezd na trénink ve 2-3 skupinách dle aktuálního plánu. Po příjezdu možnost aktivní regenerace (plavání, strečink, vířivka, masáž), večery o nekonečném doplňování energie, vědomostí, společenských her a povídání u bazénu.
10. den – dle času odletu ještě možnost kratšího tréninku, transport na letiště.

 

Kapacita každého kempu: 20 míst

Trenéři: Jan Novota (Hany), Vojtěch Ludvík (Needy), Kateřina Zezulová (Zezulka)

Masér: Kateřina Zezulová (Zezulka)

Mechanik: Vojtěch Ludvík (Needy)

Kuchařka: Dana Vyhnálková (Mama-žerka)

Obtížnost: 4 ( 1-nejlehčí, vhodná pro každého, 5-fyzicky nejnáročnější, pro sportovně založené jedince)

Místo: Městečko Coin cca 40km SZ od Malagy, Andalusie, Španělsko.
Ubytování: V pronajatém domu La Casa de la Pradera nalezneme téměř ideální rodinné zázemí pro naše sportování. Poloha základny je cca 30km severně od pobřeží, což zaručuje opravdu velmi řídkou frekvenci automobilů pro naše tréninky. Součástí komplexu je 10m zastřešený bazén, vířivka, relax zone, wifi …

Stav silnic je velmi dobrý, pouze příjezdová cesta k domu je lehce okořeněná dobrodružstvím. J

Stravování: All inclusive, naše kuchařka ve Vás stoprocentně zanechá další příjemnou stopu. Kromě úžasné a velmi zdravé kuchyně je naše „Mama-žerka“ zárukou nekonečného přílivu energie a dobré nálady i v dobách, kdy už bude únavou morálka většiny z nás upadat. Ze zkušenosti si někteří dozajista odvezou nové stravovací návyky!
Doprava: Letenka do Malagy není v ceně. V případě zájmu doporučíme či pomůžeme vybrat nejvýhodnější letenku za vás.
Cena: 13 900,-Kč / 10 dní

(Cena zahrnuje: transport z letiště, ubytování (6x 2lůžkový pokoj,1x 3lůžkový pokoj, 1x 5lůžkový pokoj), stravování – plná penze, 1x 60min masáž, jednoduchý servis kol, sportovní a vzdělávací program v průběhu celého kempu)

(V ceně není: letenka, přeprava nebo půjčovné kola, každý den mimo termín kempu + 490,-Kč s plnou penzí)
(Slevy: 10% sleva pro věrné účastníky alespoň jednoho z předchozích kempů a pro členy oddílu CK Šluknovsko)
(Skupinová sleva – 5% pro skupinu nad 10 účastníků a 10% pro skupinu nad 15 účastníků + 30% pro organizátora takové skupiny)

Více informací a konzultace na cyklotrener@seznam.cz 

 

Akci finančně podpořilo město Varnsdorf.
Ústecký kraj - partner celoroční činnosti spolku
Partneři seriálu